درخواست غیرفعالسازی ۳۵۰ هزار دستگاه کارتخوان

درخواست غیرفعالسازی ۳۵۰ هزار دستگاه کارتخوان ثبت شد ،رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: هفته گذشته ۷۵۸ هزار دستگاه کارتخوان در سامانه مالیاتی ثبت شد که از این تعداد ۳۵۰ هزار دستگاه هم درخواست غیرفعال سازی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد برزگر در گفت‌وگوی خبر ۱۴ شبکه یک سیما اظهار کرد: ثبت دستگاه‌های کارتخوان از ۱۵ دی شروع شد و دارندگان دستگاه‌های کارتخوان فرصت دو هفته‌ای دارند تا دستگاه‌های خود را ثبت کنند که تاکنون یک هفته آن گذشته است.

وی افزود: در هفته گذشته حدود ۷۵۸ هزار دستگاه کارتخوان در سامانه ما ثبت شد که از این تعداد ۴۰۳ هزار دستگاه کارتخوان با درخواست اتصال به پرونده ثبت شده اند و ۳۵۰ هزار دستگاه کارتخوان هم درخواست غیر فعال سازی دارند که عملیات مربوط به این دستگاه‌ها در حال اجراست.

برزگر ادامه داد: در صورتی که بعضی افراد متوجه شوند که دستگاه‌های کارتخوانی به نام آن‌ها ثبت شده که از آن بی خبر هستند هم باید درخواست خود را به ما ارائه کنند و ما موضوع را به بانک مرکزی ارجاع خواهیم داد تا این پایانه‌ها قطع شوند، اما ما شکایتی برای این تخلف انجام نمی‌دهیم و خود افراد در صورت تمایل می‌توانند اقدام به شکایت کنند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: در هفته گذشته بعضی شهروندان از مشکلاتی در مرحله احراز هویت و دریافت پیامک گله داشتند که تا یکی دو روز آینده برطرف خواهد شد.

وی افزود: انجام این طرح به معنای دریافت مالیات بیشتر از مردم نیست و ما تنها قصد داریم که پرداخت مالیات به صورت واقعی انجام شود و افرادی که دستگاه‌های خود را در سامانه ثبت و تا پایان خرداد سال آینده اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند، بر اساس قوانین تا ۳۶ میلیون تومان از سود آن‌ها معاف از مالیات خواهد شد، اما کسانی که دستگاه‌های خود را ثبت نکنند ضمن محرومیت از این معافیت ممکن است به دلیل کتمان درآمد جریمه هم بشوند.

کمک مفهومی :

کتمان درآمد یعنی پنهان کردن سود. یعنی هزینه ای بابت اخذ سود و منعفت، تخصیص یافته، اما بازگشتی در صورت های  مالی و دفاتر قانونی مشاهده نمی شود و اثری ثبت نشده است. اگر ممیزان مالیاتی، درآمد کتمان شده ای را پس از حسابرسی و بررسی دقیق صورت های مالی و انطباق آن با آمار و اطلاعاتی که از مراجع ذیصلاح استعلام می شود، کشف کنند، مودی،  مشمول جرایم مربوطه خواهد شد.

طبق بخشنامه سال ۱۳۹۷، کتمان درآمد در اظهارنامه تسلیمی و یا ثبت هزینه های غیر واقعی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل در دفاتر، معادل ۳۰ درصد مالیات متعلقه بوده و در خصوص کتمان درآمد در اظهارنامه تسلیمی سایر مودیان، معادل ۱۰ درصد مالیات متعلقه به درآمد ها می باشد. ۲۲ مصداق کتمان درآمد و چندین بخشنامه در این گفتار مرور می شود. جریمه کتمان درآمد، غیر قابل بخشش است. ۲ درصد مالیات به درآمد پزشکان که کارتخوان نصب نکنند، از مهر ۹۸ تعلق می گیرد و مصداق کتمان است.

کتمان درآمد به صورت مفصل در همین سایت آموزش داده می شود.

جهت مطالعه متن دقیق خبر درخواست غیرفعالسازی ۳۵۰ هزار دستگاه کارتخوان ثبت شداینجا کلیک نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست