به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر فعال شدن بخش‌هایی از حوزه اقتصادی و کسب و کار‌ها، شورای شهر از اول اردیبهشت، با لایحه دو فوریتی شهرداری مبنی بر فعال شدن محدود تعدادی از خطوط اتوبوسرانی با در نظر گرفتن تمهیدات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس‌ها موافقت کرد.

او افزود: براین اساس، فعالیت ۲۷ خط شهری و ۱۸ خط حومه از دوشنبه اول اردیبهشت ماه به صورت محدود در دوشیفت صبح از ساعت ۶ الی ۸:۳۰ و عصر از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹ به جز روز‌های جمعه و تعطیل رسمی آغاز خواهد شد.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه برای جلوگیری از تراکم مسافر، ناوگان خطوط شهری و حومه از ۶۴۴ دستگاه اتوبوس به ۱۱۲۵ دستگاه اتوبوس افزایش یافته است، ادامه داد: همچنین به منظور رعایت فاصله مناسب میان مسافران، تمامی ایستگاه‌هایی که دارای سایبان هستند باعلامت نشستن ممنوع، نشانه گذاری شده است.

کاظمی بیان کرد: در کنار ایستگاه‌های اتوبوس، روی صندلی اتوبوس‌ها نیزبرای حفظ فاصله مناسب جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا علامت نشستن ممنوع نصب شده است، که از شهروندان محترم درخواست می‌شود برای حفظ سلامتی خود از ایستادن یا نشستن در محل‌های نشانه گذاری شده خودداری کنند.

۲۷ خط فعال ناوگان شهری اتوبوسرانی شهرداری مشهد

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد به خطوطی که از دوشنبه فعال خواهند شد اشاره کرد و ادامه داد: براین اساس ۲۷ خط شهری شامل خط ۱ بی. آر. تی از مبدا پایانه امام رضا (ع) تا مقصد پایانه طبرسی، خط ۳ بی. آر. تی از مبدا شهرک شهید باهنر و پایانه مصلی تا مقصد انتهای امامیه و پایانه الهیه، خط ۲ تندرو از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۳ تندرو از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه شهید مفتح، خط ۴ تندرو از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه امام رضا (ع)، خط ۸ تندرو از مبدا پایانه انقلاب اسلامی، میدان آزادی تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۹ تندرو از مبدا پایانه انقلاب اسلامی، پل فجر تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۱۰ با مبدا پایانه غدیر تا مقصد پایانه وکیل آباد، خط ۱۴.۱ از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه آزادی، خط ۲۲.۲ از مبدا پایانه گردشگری تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی خط ۲۸.۱ از مبدا پایانه مصلی تا مقصد پایانه فلسطین، خط ۳۷.۱ از مبدا پایانه شهید مفتح تا مقصد پایانه فلسطین فعال خواهند بود.

او تصریح کرد: همچنین خط ۳۸ از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد کوهسنگی، پایانه زکریا، خط ۴۱ از مبدا نیزه تا مقصد همت‌آباد – طرق، خط ۴۹ از مبدا پایانه شهدا تا مقصد شهرک مهرگان، خط ۵۷ از مبدا گلشهر تا مقصد پایانه شهید هاشمی‌نژاد، خط ۷۱.۱ از مبدا پایانه انقلاب اسلامی تا مقصد شهرک ابوذر-پایانه صبا، خط ۷۶ از پایانه انقلاب اسلامی تا مقصد قائم – بوتان، خط ۸۸ از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد پایانه آزاد، خط ۸۹ از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه فلسطین، خط ۹۸.۱ از مبدا پایانه آزادی تا مقصد سرافرازان خط ۲۰۵ از مبدا پایانه فردوسی تا مقصد سه راه فردوسی و خط ۷۰۱.۱ از مبدا پایانه انقلاب تا مقصد ایوان طرق به شهروندان خدمات رسانی خواهند داشت.

کاظمی اظهار کرد: ضمن اینکه خط ۱۰۴۳ از مبدا شهید قربانی تا مقصد پایانه شهید هاشمی‌نژاد، خط ۱۰۹۴ از مبدا انتهای شاهد تا مقصد انتهای بلوار لادن، خط ۱۰۹۶ از مبدا انتهای طوس ۹۱ تا مقصد انتهای بولوار لادن، خط ۱۵۰۶ از مبدا انتهای کریم آباد تا مقصد بولوار شارستان نیز از اول اردیبهشت فعال خواهند بود.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد به ۱۸ خط حومه نیز که از فردا فعال می‌شوند نیز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار ۲۷ خط شهری، ناوگان اتوبوسرانی با خطوط ۴۰ – ۲۰۶ – ۲۰۷ – ۳۰۲ – ۳۰۳ – ۳۰۴ – ۳۰۵ – ۳۰۶ – ۳۰۷ – ۴۰۱ – ۴۰۲ – ۵۰۱ – ۵۰۲ – ۵۰۳ – ۵۰۴ – ۵۰۵ – ۵۰۶ – ۷۰۴ به ساکنان حومه شهر مشهد نیز خدمات رسانی خواهد داشت.
کاظمی با تاکید بر رعایت نکات ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: به مسافرین محترم توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی خود بهای خدمات را از طریق من کارت پرداخت کرده و ازپرداخت پول نقد خودداری کنند. همچنین در طول سفر ضمن رعایت حریم و استفاده از ماسک و دستکش حتی الامکان از تماس با سطوح ایستگاه و اتوبوس پرهیز کنند.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *