سخنگوی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه معافیت مالیاتی جدیدی در بودجه اضافه نشده است، گفت: حذف معافیت‌های مالیاتی باید در قوانین دائمی انجام شود.
مهدی قمصریان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در چند سال گذشته در قوانین و مقررات مالیاتی کشور، معافیت‌ها با فرض حمایت از تولید در راستای رشد و شکوفایی اقتصاد یا برای حمایت از اقشار خاصی تصویب شده است.
سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: اما توسعه و گستردگی این معافیت‌ها باعث شده است که در شرایطی که سیاست جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اقتصاد بدون نفت باشد، وجاهت لازم را نداشته باشد و از طرف دیگر، به منظور ایجاد شرایط رقابتی در اقتصاد و ایجاد درآمدهای پایدار، ضرورت دارد که در این مورد بازنگری شود.
سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، معافیت مالیاتی جدیدی توسط دولت پیش‌بینی نشده است و در اصل بودجه‌های سنواتی نیز محل مناسبی برای اضافه کردن پایه جدید مالیاتی یا حذف معافیت مالیاتی نیست و بهتر است این تمهیدات در قوانین دائمی مربوطه انجام گیرد.
قمصریان تصریح کرد: از مجلس شورای اسلامی نیز انتظار می‌رود که با تهیه و تنظیم طرح‌های مرتبط یا تصویب لوایح قانونی ارائه شده توسط دولت، زمینه‌های قانونی را برای افزایش پایه‌های جدید مالیاتی یا حذف معافیت‌های مالیاتی جهت اجرا توسط دولت فراهم کند.
توضیح تازه های مالیاتی اینکه آیا نمی شد فعلاً حذف برخی معافیت های غیر ضرور را در قانون بودجه

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *