معتمد ، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع در خصوص بررسی افزایش مالیات صنوف در دولت و اثرگذاری آن بر روی صنف متبوع خود گفت: با توجه به اینکه کالاهای ما قیمت بالایی دارند و در هر معامله مبالغ زیادی جابجا می‌شوند معمولا واردکنندگان و فروشندگان به صورت قانونی دفاتر حسابداری دارند به طوری که بیشترین میزان پرداخت مالیات در بین صنوف تهران متعلق به ما است و این طور به منظر می‌رسد که قرار است باز هم فشار مالیاتی بر روی ما بیشتر شود.

🔘 وی افزود: من به شخصه تعداد زیادی از افرادی که می‌شناسم که در صنف ما مشغول بودند اما مجبور شدند به خاطر فشار مالیاتی و افزایش بدون حساب و کتاب آن،  شغل خود را تغییر دهند اکنون در خیابان طالقانی که بورس این لوازم است می‌توانید به راحتی ببینید که تعداد زیادی از مغازه‌ها تبدیل به بانک شده‌اند. وقتی ممیز مالیاتی می‌گوید من کاری به میزان خرید و فروش و رکود بازار ندارم و باید هر سال فلان درصد به مبلغ مالیات اضافه کنیم و تمام ادله و دفاتر را رد می‌کند وضعیت همین می‌شود.

🔘 وی افزود: کمیسیون مالیات اتاق اصناف تهران و ایران در رابطه با لایحه جدید دولت در خصوص اصلاح پایه‌های مالیاتی پیشنهادات خود را ارائه داده و جلسات زیادی با رئیس سازمان مالیات و کارشناسان آن داشته که امیدواریم دو طرف به یک جمع‌بندی مناسب برسند.

🔘 وی در خصوص استفاده صندوق‌های مکانیزه فروش گفت: ما همواره طرفدار شفافیت و اصلاح نظام پرداخت مالیاتی هستیم و از همان ابتدا اعلام کردیم که در صورت اجرای درست قانون صندوق‌های مکانیزه باعث خواهد شد که صنوف به صورت واقعی مالیات بر درآمد خود را پرداخت کنند. ما این باور را داریم که اگر این صندوق‌ها در صنف ما نصب شود بسیاری از اعضا از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *