طبق اعلام سازمان امور مالیاتی ۶۵ درصد از پزشکان دستگاه کارتخوان ندارند که برای برخورد با آنها جریمه دو درصدی تعیین شده و برای نخستین بار است که قرار شده اجرا شود که به اعتقاد یک اقتصاددان، به دلیل جدید بودن این جریمه، برای قضاوت درباره تاثیرگذار بودن یا نبودن آن باید کار کارشناسی دقیقی انجام شود.

🔘 به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آماری که توسط محمد مسیحی – معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی – از ثبت‌نام دستگاه‌های کارتخوان مالیاتی توسط پزشکان ارائه داده است تا پایان مهلت تعیین شده فقط ۳۵ درصد از پزشکان به این قانون تن داده‌اند.

🔘 جریمه‌ای که سازمان امور مالیاتی برای این تخلف آشکار از قانون تعیین کرده است، دو درصد از مجموع درآمد پزشکان در طول یک سال است. به نظر می‌رسد که ۶۵ درصد از پزشکانی که در طرح سامانه‌های فروش(کارتخوان هوشمند) ثبت‌نام کرده‌اند خیلی این جریمه را جدی نگرفته‌اند.

🔘 این مساله باعث می‌شود این ایده در ذهن شکل بگیرد که احتمالا جریمه تعیین شده برای پزشکان به اندازه کافی سنگین نبوده است که اغلب آنها به این جریمه بی‌اعتنایی کرده‌اند؛ با این حال یک کارشناس مالیاتی با اشاره به جدید بودن این جریمه و این قانون معتقد است که باید منتظر ماند و با انجام کارشناسی دقیق دید که آیا جریمه تعیین شده بازدارنده خواهد بود یا خیر.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *