رئیس سازمان مالیاتی با بیان اینکه‌، وصول مالیات در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد کرده است، گفت: بخشی از این افزایش درامد از محل بدهی‌های معوق و بخشی از محل فرار مالیاتی با تاکید بر رصد تراکشنهای بانکی محقق شده است.

🔹 امید علی پارسا در گفتگو با تسنیم، با اشاره به جزییات عملکرد سازمان مالیاتی برای تحقق درآمدهای مالیاتی در سال جاری تاکید کرد، با توجه به شرایط اقتصاد کشور سازمان مالیاتی نمی‌توانست برای جبران کسری بودجه فشار مالیاتی را به سمت واحدهای تولیدی ببرد و بر همین اساس تلاشهای جدی برای برای دریافت مالیات از مسیرهای جدید از جمله افزایش درآمد از محل مبارزه با فرار مالیاتی صورت گرفت.

🔹 وی با بیان اینکه، در 5 ماهه امسال نسبت به 5 ماهه سال قبل درآمدهای مالیاتی حدود 45 درصد رشد کرده است، گفت: بر این اساس با وجود اینکه در  قانون بودجه مصوب مجلس که در سال جاری با توجه به کاهش درآمدهای نفتی میزان سقف درامدهای مالیاتی را افزایش یافته بود، حدود 89 درصد رقم مصوب محقق شده است. بر این اساس می‌توان گفت عملکرد سازمان در این برهه قابل قبول بوده است.

🔹 رئیس سازمان مالیاتی تاکید کرد، بخشی از این افزایش درآمد [ از ۵۳ هزار میلیارد تومان ] از محل بدهی‌های معوق، بخشی از محل منابع جدید، بخشی از محل فرار مالیاتی با تاکید بر رصد تراکشنهای بانکی بوده است.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *