به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ایجاد عوامل انگیزشی برای کسب درآمد در استان‌ها از عوامل موثر در بودجه ۹۹ است که در این شیوه برنامه ریزی کردیم هر استان موارد تخصیصش از درآمد‌های همان استان انجام شود، بنابر این اگر استانی تلاش کافی برای درآمد نداشته باشد، بداند ما تخصیصی نخواهیم داد.

◾ رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: گرچه تخصیص ما براساس حوزه عملکرد و بودجه ریزی بر مبنای کارکرد و عملکرد است، اما مشروط بر این است که دستگاه بتواند از استان منابع لازم را از طریق مالیات در آن استان تأمین کند.

◾ نوبخت گفت: بر این اساس انگیزه بیشتری به استان‌ها می‌دهیم تا درآمدی که برای آن استان تعیین می‌کنیم تأمین شود اگر دستگاه بداند چه تلاش کند و چه تلاش نکند در پایان ما از خزانه منابع لازم را تخصیص می‌دهیم، هیچ انگیزه‌ای برای جذب درآمد ندارد، اما اگر بداند که این منابع را تأمین نکند امکان پرداخت مالی نداریم تلاش بیشتری خواهد کرد.

◾ وی افزود: بر اساس این روشی که تعیین کردیم بودجه هر استان یا بیشتر یا کمتر از منابع مالیاتی آن استان است چه بیشتر، چه کمتر هر مقدار که بخواهد هزینه کند ابتدا از مالیات هزینه می‌کنیم.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *