غلامحسین دوانی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی روز جمعه درباره اختلافات سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام‌پزشکی به خبرنگار ایرنا گفت: پزشکان هم مانند بقیه باید مالیات دهند. بخشی از پزشکان به نسبت اینکه قشر خاص و تحصیلکرده‌ای هستند، تاکنون پول ویزیت را نقد می‌گرفتند و مالیاتی که باید می دادند را نمی‌دادند.

🔹 وی افزود: ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که سازمان امور مالیاتی از پزشکان گرفته ۱۵۰ میلیارد تومان است. ۸۵۰ میلیارد تومان شکاف مالیاتی وجود دارد.

🔹 این کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی، نامه نظام‌پزشکی درباره لزوم آموزش به پزشکان برای استفاده از دستگاه کارت‌خوان را شرم‌آور عنوان کرد و گفت: چطور یک بقال در یک روستای دورافتاده می‌تواند دستگاه کارت‌خوان در بقالی‌اش نصب کند اما پزشکان نمی‌توانند و خواهان آموزش هستند. نظام‌پزشکی دنبال بهانه بهتری باشد.

🔹 عضو جامعه حسابداران رسمی ایران درباره عواقب ندادن مالیات توسط پزشکان یا دیگر اقشار نیز گفت: مالیات امری حاکمیتی است. هر کس مالیات ندهد از او به اجبار می گیرند.

🔹 وی درباره نظر جامعه پزشکی مبنی بر توهین‌آمیز و تبعیض‌آمیز دانستن طرح موضوع نصب کارت‌خوان در مطب‌ها افزود: مگر پزشکان شاخ غول شکانده اند. به نظر شما نقش یک پزشک در جامعه مهم تر است یا فردی که در پتروشیمی مارون در حال ساخت مجموعه‌ای است که میلیاردها دلار درآمد برای کشور ایجاد می کند.

🔹 این کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی گفت: همه جای دنیا، شهروندان ماورای تحصیلات یا جایگاه شغلی و اجتماعی‌شان مالیات می‌پردازند و اصطلاحا مودی تلقی می‌شوند و باید مالیات بپردازند.

🔹 دوانی گفت: سازمان امور مالیاتی از همه شهروندان ماورای اینکه پزشک، استاد دانشگاه، تاجر، سلبریتی یا ورزشکار هستند انتظار همکاری را برای پرداخت مالیات دارد.

🔹 وی درباره زیاد بودن مالیات پزشکان نیز گفت: هر که بامش بیش برفش بیشتر. من نمی توانم بگویم چون استاد دانشگاه هستم و بچه های مردم را آموزش می دهم مرا از مالیات معاف کنید چون زمان تحصیل با کمک همین مالیات‌ها از آموزش رایگان بهره‌مند شده‌ام. این درست نیست که یک معلم سیستانی با حقوقی ناچیز مالیات دهد و پزشکی در تهران با درآمد بسیار مالیات ندهد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *