ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به مناسبت روز پزشک با اشاره به مشکلاتی که این قشر با آنها مواجه هستند، گفت: امروز عملکرد تعداد محدودی از پزشکان که به دنبال تجاری سازی پزشکی هستند باعث شده که خدمات ارزنده جامعه پزشکی نادیده گرفته شده و به جایگاه پزشکان خدشه وارد شود.

🌀 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مباحث مطرح شده پیرامون مالیات پزشکان باعث شده که همه نسبت به جامعه پزشکی نگاه بدبینانه ای داشته باشند، و این در حالی است که تنها تعداد محدودی از این قشر درآمدهای بالایی دارند، کما اینکه اغلبپزشکان عمومی یا درآمد پایینی دارند یا به دلیل نداشتن شغل با مشکلات معیشتی جدی مواجه شده اند.

🌀 وی تصریح کرد: هم اکنون باید شرایطی ایجاد شود تا پزشکان زحمتکش از سایر پزشکانی که درآمدهای نجومی دارند، تفکیک شوند تا جامعه با این تصور که تمام پزشکان از قشر مرفه جامعه هستند نسبت به آنها دید منفی نداشته باشد.

🌀 این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به هجمه‌های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی، یادآور شد: برخی در شرایطی پزشکان را متهم به فرار مالیاتی می کنند که از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی تنها رقم محدودی به تعداد انگشت شماری از پزشکان تعلق دارد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *