رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: تولیدکنندگان خواستار اعمال مالیات بر مصرف هستند و این موضوع در انتظار تعیین تکلیف مجلس است.

◾ یدالله صادقی با اشاره به مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: تمام صنعتگران و تولیدکنندگان کشور نسبت به نحوه اجرای این قانون انتقادات جدی دارند و خواسته آنها مالیات بر مصرف است که باید از مصرف کننده گرفته شود.

◾ وی بیان کرد: از دو سال پیش که دولت لایحه دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را به مجلس ارائه داد، مجلس روی این موضوع کار کرده است و تمام تشکل های بخش خصوصی، انجمن ها و افراد موثر در موضوع مالیات بر ارزش افزوده با وزارتخانه همسو هستند که این مبلغ از تولیدکننده گرفته نشود و در پایان از مصرف کننده اخذ گردد و عزم مجلس بر این است که کاری در این راستا انجام شود.

◾ صادقی با بیان اینکه رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده مستلزم تعیین تکلیف توسط مجلس است، گفت: بر این موضوع اذعان داریم که مشتری مدارانه در مقابل تولید کننده رفتار نمی کنیم.

◾ وی افزود: تولید کننده باید این مقادیر را پرداخت کند ، ولی جای محاسبه ندارد و قیمت نیز تابع بازار رقابتی است و به دلیل تنوع و قدرت خرید مردم، دست تولیدکننده برای احتساب این مبالغ روی قیمت اجناس باز نیست.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *