رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: مالیات آستان قدس رضوی و دستگاه‌ها از امسال به منظور برقراری عدالت آموزشی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد.

🔘 «مهراله رخشانی‌مهر» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: سقفی برای پرداخت این مالیات به سازمان نوسازی مدارس مشخص نشده است اما بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیرو‌های مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای مواردی که اذن صریح ولی‌فقیه مبنی بر پرداخت نکردن مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، موظفند نسبت به واریز مالیات خود به خزانه اقدام کنند.

🔘 وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه، معادل درآمد واریزی از محل ردیف‌های هزینه‌ای مربوط، صرف توسعه عدالت آموزشی، نوسازی، مقاوم‌سازی و خرید تجهیزات برای مدارس روستایی و مناطق محروم می‌شود.

🔘 معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این دستگاه‌ها مالیات سالانه خود را که رقم قابل توجهی است به حساب خزانه واریز کرده و سپس از طریق سازمان برنامه و بودجه در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار می گیرد تا صرف بازسازی و تخریب مدارس فرسوده مناطق محروم شود.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *