زنگنه رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: معاملات موبایلی یک عامل فرار مالیاتی محسوب می شود. به طور نمونه شخصی تنها با خرید و فروش از طریق موبایل درآمد ماهی یک میلیارد تومان درامد دارد بدون اینکه حتی یک جا ثبت شده باشد و مالیاتی پرداخت کرده باشد.

🔘 وی ادامه داد: در اروپا مردم نرخ مالیات می‌دهند و خدمات مناسب هم دریافت می‌کنند اما در کشور ما مردم به سیستم خدمات دولت اعتماد ندارند و این انگیزه ای برای فرار مالیاتی می شود.

🔘 رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ۳۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوق داریم گفت: اطلاع رسانی خدمات عمرانی و حمایتی دولت از جمله مواردی است که مردم را به پرداخت مالیات تشویق می‌کند.

🔘 کرد زنگنه افزود: قطع ارتباط مامور مالیات با مودیان به جلوگیری از فرار مالیاتی کمک می‌کند.

🔘 وی با بیان اینکه خوراک مالیات، اطلاعات فعالیت‌های اقتصادی در کشور است، افزود: اطلاعات مالیات باید به روز باشد تا بر اساس اطلاعات دقیق و درست مالیات اخذ شود.

🔘 رئیس اسبق سازمان مالیات تصریح کرد: نتیجه ناهماهنگی بین اتاق بازرگانی و بخش‌های مختلف اقتصادی با یکدیگر باعث می‌شود انبوهی از مالیات معوق داشته باشیم.

🔘 کرد زنگنه با اشاره به اینکه ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور از مالیات معاف است تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی در کشور ما خیلی زیاد است ما ۷ درصد جی دی پی مالیات می‌گیریم و فشار بیشتر بر تولید و کارمندان است.

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *