بر اساس مصوبه امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی “آستان قدس رضوی”، “ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره)” و “بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح” ملزم به پرداخت مالیات شدند که یک اقتصاددان با مثبت توصیف کردن این اقدام جدید مجلس، درآمدهای مالیاتی را سالم‌ترین درآمدهای هر دولتی توصیف کرد.

? نمایندگان مجلس صبح امروز (چهارم اسفند) در مصوبه‌ای “آستان قدس رضوی”، “ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ” و “بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح” را موظف به پرداخت مالیات کردند.

? این مصوبه در حالی انجام می‌شود که در هفته‌های گذشته و بعد از تقدیم لایحه بودجه سال آینده به مجلس، بسیاری از کارشناسان نسبت به احتمال عدم تحقق درآمدهای مالیاتی و کسری بودجه هشدار داده بودند.در حالی که نمایندگان در روزهای گذشته کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ را تصویب کردند، با مصوبه امروز عملاً نشان دادند که عزم‌شان برای تغییر در جزئیات بودجه سال آینده جدی است.لایحه بودجه‌ای که شاید این بار بیشتر از هر زمان دیگری به اصلاح و البته کمک مجلس نیاز داشته باشد.ایجاد پایه‌های جدیدمالیاتی یکی از مواردی است که دولت برای عملیاتی کردن آن به کمک مجلس نیاز دارد. ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی درواقع یعنی دریافت مالیات از محل‌هایی که تا پیش از این از مالیاتی پرداخت نمی‌کردند.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *