براساس سازوکاری که در دست اجراست، وزارت امور اقتصادی و دارایی به ماجرای تحویل خودروهای معوق خودروسازان ورود کرده و از کسانی که با هدف فروش و کسب درآمد، در فروش اینترنتی خودروسازان شرکت کرده‌اند، مالیات می‌گیرد.

? با توافق به عمل آمده میان وزارت صنعت و خودروسازان قرار شده خریدارانی که زمان تحویل خودروهای آنها اول شهریورماه تا ۳۰دی‌ماه است خودروهای خود را با قیمت قبل دریافت کنند.

? یک مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی در همین ارتباط گفته است: اجرای ماده۴ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در تحویل خودروهای ثبت‌نامی به مردم با قیمت‌های گذشته باعث می‌شود خریداران به‌دلیل تفاوت قیمت خودروهای ثبت‌نامی و بازار آزاد سود قابل‌توجهی را کسب کنند.وی افزود: در این میان کسانی هستند که بیش از یک خودرو ثبت‌نام کرده و به نوعی مصرف‌کننده نهایی خودرو نیستند و با هدف کسب سود و درآمد در طرح‌های فروش اینترنتی شرکت کرده‌اند.

? این مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی با اشاره به توافق‌های اولیه میان وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارتگفت: مطابق این توافق فهرست، مشخصات و کدملی خریدارانی که در طرح‌های پیش‌فروش شهریور تا دی‌ماه خودروسازان شرکت کرده‌اند، از سوی وزارت صمت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار می‌گیرد تا براساس آن خریدارانی که بیش از یک دستگاه خودرو خریداری کرده‌اند مشمول پرداخت مالیات از محل کسب درآمد از این محل خواهند شد.

? وی تصریح کرد: نابسامانی ماه‌های اخیر بازار خودرو باعث شده تا عده‌ای سودجو روی این موج سوار شده و برای کسب سود و درآمدهای کاذب به خرید و فروش خودرو روی آورند. این اقدام در نگاه نخست یک ناهنجاری اقتصادی به‌شمار می‌آید که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود، اما تا آن زمان، سازمان امور مالیاتی به این حوزه ورود کرده و از فعالان آن مالیات دریافت خواهد کرد. البته دیگر اطلاعات مالی این افراد نیز بررسی می‌شود تا در صورت انجام اقدامات مشابه، ملزم به پرداخت مالیات شوند.

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *