نماینده وزیر در اتاق اصناف ایران گفت : تسهیلات ٣٠٠ میلیون تومانی به افرادی اختصاص می گیرد که دارای پروانه کسب با نام خود هستند.

? ابراهیم درستی به تسهیلات در نظر گرفته شده برای مالباختگان حادثه پلاسکو اشاره کرد و افزود: به منظور جبران خسارت های وارد شده به کسبه پلاسکو تسهیلاتی در نظر گرفته شد با این عنوان که فقط برای افراد مستقر در مجتمع تجاری نور تسهیلات ٣٠٠ میلیون تومانی در نظر گرفته شود، که به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان دادیم و اعلام کردیم که این تسهیلات باید به تمام واحدهای خسارت خورده در این حادثه تعلق گیرد.

? درستی نایب رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به بخشش مالیات مالباختگان حادثه پلاسکو در طول دو سال اخیر تاکید کرد و گفت: تمام کسبه ای که در این پاساژ در حال امرار معاش بودند بعد از حادثه با ضررهای هنگفتی مواجه شدند که اکنون مجبور به کار با موتور شده اند به همین دلیل برای کمک به آنها پیگیری های لازم صورت گرفته تا افرادی که از دوران قبل از حادثه با بدهی مالیاتی همراه بودند در حد عرف شامل بخشش مالیاتی شوند تا شاید این اقدام کمکی برای بهبود وضعیت آنها باشد.

? وی تعداد کسانی را که در حادثه پلاسکو با خسارت چشمگیری همراه شدند و اکنون تقاضای دریافت تسهیلات دارند حدود ٧٠٠ نفر اعلام کرد و افزود: ما بر این باور هستیم تا این تسهیلات به تمام مالباختگان حادثه پلاسکو که در هر کجای تهران مستقر هستند اختصاص یابد زیرا ممکن است یک فرد به دلیل کمبود سرمایه مجبور به ادامه فعالیت در خانه خود باشد، این افراد تمام سرمایه های خود را در حادثه پلاسکو از دست داده اند و به هیچ عنوان نباید برای آنها محدودیتی از این لحاظ اعمال شود که در مکان خاصی مستقر باشند.

? به گفته درستی، میزان بهره در نظر گرفته شده برای این تسهیلات تک رقمی است اما تاکنون رقم دقیقی برای آن مشخص نشده است.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *