با محاسبه ای ساده میانگین درآمد هر پزشک سالانه ۲۷ میلیون تومان (ماهانه ۲.۲ میلیون تومان) بدست خواهد آمد که با واقعیت اختلاف فاحشی دارد. بنابراین رقم تخمینی۷۰۰ میلیارد که توسط سازمان امور مالیاتی برای مالیات سالانه پزشکان اعلام می شود صحیح نیست.

? انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیانیه ای خطاب به نمایندگان مجلس خواستار قوانینی در جهت شفافیت مالی پزشکان شدند. در این بیانیه آمده است: «عدم استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود برای دسترسی به گردش مالی حساب بانکی پزشکان از جمله معضلات در این راستا میباشد. الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب جهت پیگیری تراکنش مالی توسط سازمان امورمالیاتی در جلوگیری از فرار مالیاتی موثر است درصورتی که نظام پزشکی و وزارت بهداشت این موضوع را الزام قانونی نمی دانند.»

? انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این راستا ضمن خواستار شفافیت در ساز و کار مالیاتی، از نمایندگان مجلس تقاضا دارد تا با ایستادگی در برابر لابی گری ها و فشار های سیاسی از سوی برخی پزشکان، نسبت به تصویب این لاحه اهتمام ورزند تا گامی مهم به سوی عدالت برداشته شود.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *