آرمان خالقی دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت تهران در خصوص ضرورت کاهش مالیات بر ارزش افزوده تولید کننده داخلی، اظهار کرد: کاهش مالیات بر ارزش افزوده از تولیدات داخلی درواقع به نفع مردم است و قاعدتا با کم شدن ۶ درصد از مالیات بر ارزش افزوده، قیمت کالا پایین‌تر می‌آید.

? خالقی تأکید کرد: کاهش مالیات بر ارزش افزوده به معنای پایین آمدن درآمد دولت است و در نتیجه بر اساس قانون برای تصویب این لایحه می‌بایست حداقل دو سوم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رأی مثبت دهند.

? وی یادآور شد: در جهت کاهش بار مالیات از دوش تولید کننده داخلی و همچنین کم نشدن سهم درآمد دولت از مالیات، می‌بایست تمام فروشگاه‌ها در سطح عرضه مجهز شده و ارزش افزوده را پای صندوق‌ها دریافت کنند.

? دبیرِ خانه صنعت، معدن و تجارت تهران تصریح کرد: اجرای قانون دریافت ۹ درصد مالیات بر افزایش افزوده به صورت کنونی موجب میشود تا بسیاری از کالاهای قاچاق و خارجی از پرداخت سهم مالیاتی معاف شده و تولید کننده داخلی به تنهایی این بار را به دوش بکشد.

? خالقی با تأکید بر ضرورت تجهیز صندوق‌های فروشگاه‌ها و مکانیزه شدن بازار تصریح کرد: زمانی که مبادی فروش بسته شوند و مطمئن شویم که هیچ کالایی در کشور به فروش نمیرسد مگر اینکه مالیات بر ارزش افزوده پرداخته باشد، آنگاه کنترل شرکت‌ها و واحدهای تولیدی کار سختی نیست.

? وی یادآور شد: اکنون نیاز است که مجلس شورای اسلامی این جسارت را به خرج داده و صنوف را در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده وارد کند زیرا بارها در گذشته زمانی که اعلام شد این مالیات از صنوف دریافت خواهد شد، آنها اعتراض کرده و دولت هم به سرعت عقب نشینی کرد و دوباره تمام بار مالیات به دوش تولید کننده انداخته شد.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *