محمد خدابخشی با ارزیابی از ارقام کلان لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور به وضعیت درآمدهای مالیاتی اشاره کرد و گفت : بهترین‌کار برای اصلاح نظام مالیاتی محدود کردن معافیت‌ها به فعالیت‌ها  به جای تبعیض میان واحدهای تولیدی در فعالیت‌های مشخص و اجرای تمام و کمال ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های‌مستقیم است که بر مبنای آن همه واحدهای تولیدی فارغ از وابستگی آن ها به دولت و بخش غیردولتی و حاکمیتی و غیر آنها باید اطلاعاتشان از جمله اطلاعات بانکی را در اختیار سازمان قرار دهند.

? عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان کمتر از رقم برآوردی برنامه ششم است، یادآور شد: دلیل اصلی کاهش درآمد مالیات دو چیز است یکی ساماندهی معافیت‌های مالیاتی و افزایش پایه های مالیاتی که تاکنون به نحو مناسبی پیگیری نشده است و دوم وضعیت رکود فعلی اقتصاد که امکان افزایش مالیات مودیان فعلی را نمی دهد و مناسب هم‌نیست در این زمینه شرایط واحدهای تولیدی را بدتر از وضع موجود کنیم.

? این نماینده مجلس با بیان اینکه راه میان‌بر در بخش مالیاتی، استفاده از رصد تراکنش های بانکی در این زمینه است، اظهارداشت: برای شروع می توان میان حساب‌های اشخاص حقیقی و حقوقی تمایز قائل شد و اولویت را به رصد تراکنش‌های بانکی اشخاص حقوقی داد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *