محمدی ، مدیرکل امور مالیاتی لرستان با اشاره به اینکه براساس قانون پنج‌ساله ششم که ابتدای اجرای آن در سال ۹۶ است ، عنوان کزد: نحوه تقسیم عوارض به نسبت ۳۰ به ۷۰ بود یعنی ۳۰ درصد سهم دهیاری و ۷۰ درصد سهم شهرداری بود.

? وی با بیان اینکه همواره پایان هرماه تا ۱۵ ماه بعد این عوارض را به حساب شهرداری‌ها و دهیاری واریز می‌کنیم، بیان کرد: رقمی که در ۸ ماهه سال ۹۷ پرداخت شده دقیقاً با رقم یک ساله ۹۶ برابری می‌کند و در برخی شهرستان‌ها نیز اگر همین نسبت را لحاظ کنیم به نسبت مشابه سال گذشته دوبرابرشده‌است.

? مدیرکل امور مالیات لرستان خاطرنشان کرد: یکی از منابع ارزش‌افزوده ما همان مالیات عوارض پیمان‌کاران است و ظرف این ۲ سال پیمان‌کاران مالیات و عوارض خود را پرداخت نکرده‌اند، دستگاه‌هایی اجرایی که مالیات پرداخت نکردند از محل تهاتر یعنی ظرفیتی که در قانون بودجه ایجاد شده پیمان‌کاران مالیات را تهاتر می‌کنند اما عوارض همانطور مانده‌است.

? محمدی با بیان اینکه حتی عوارض پیمانکاران را قسط‌بندی کردیم، گفت: عوارض پیمان‌کاران یکی از منابع ارزش‌افزوده است که می‌تواند یک منبع خوب برای شهرداری باشد، اما تأمین نمی‌شود.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *