سازمان برنامه و بودجه در واکنش به انتشار مطلبی در رسانه درباره دستمزدها اعلام کرد: درآمدهای مالیاتی در قوانین بودجه سنواتی به عنوان بخش نخست درآمدهای عمومی دولت شامل پنج بند مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بردرآمد، مالیات بر ثروت، مالیات برواردات و مالیات بر کالا و خدمات است.

? این مالیات ها به جز مالیات بر واردات که اخذ آن برعهده گمرک جمهوری اسلامی است توسط سازمان امور مالیاتی دریافت می شود.

? مالیات وصولی سازمان امور مالیاتی در سال ۹۶ ، در مجموع ۱۱۵ هزار میلیارد تومان مالیات بوده است.

? امسال نیز ۱۴۲ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه پیش بینی شده که ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مالیات و ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق ورودی اعم از کالا و خودرو است که در ۹ ماهه امسال ۷۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آن وصول شده است.

? در لایحه پیشنهادی ۱۳۹۸ ؛ مالیات بر حقوق به میزان افزایش ضرایب حقوق و با رعایت سقف معافیت های حقوق لحاظ شده و از نظر نرخ های مالیات تغییری نداشته است.

? مالیات بر ارزش افزوده به واسطه افزایش حجم تولید ناخالص داخلی متناسب با بخشی از اقتصاد که مالیات ارزش افزوده پرداخت می کنند با همان نرخ موجود محاسبه شده است.

? مالیات علی الحساب اشخاص حقوقی دولتی نیز براساس محاسبات مربوط به تنظیم شرکت های دولتی است و تنها برای اصلاحات مالیاتی پیشنهادی، پنج هزار میلیارد تومان به مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی و مالیاتی مشاغل اضافه شده.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *