یک استاد دانشگاه با بیان اینکه نظام مالیاتی کشور،کمر تولیدکننده و کارآفرین را شکسته گفت: فهم برخی مدیران از مالیات بدبخت کردن تولیدکنندگان است.

? طالبی طادی با بیان اینکه مشاوران سینه‌چاک اقتصاد لیبرالی  اگر ذره­‌ای  در دوران تحصیل خود به وضعیت میدانی اقتصاد کشورهای اروپایی توجه می‌کردند، نسخه تجویزشده امروز خو را قبول نداشتند، گفت : در حالی که نظام مالیاتی کشور  کمر تولیدکننده  و کارآفرین را شکسته،  اما نظام مالیاتی در اقتصاد اروپا  نسخه‌ای برای کنترل و هدایت سرمایه به سمت تولید است و  آنها دست به هر اقدامی برای حمایت از محصولات داخلی خود می­‌زنند.

? این استاد دانشگاه با انتقاد از نظام مالیاتی حاکم بر کشور گفت: در اکثر کشورهای غربی مالیات برای  دارایی اشخاص است که آن را در راه تولید مصرف نمی­‌کنند، اما متأسفانه در ایران هیچ برنامه ای برای مالیات بر کارهای واسطه‌­ای پر سود و دارائی­های مصرفی هنگفت وجود ندارد.

? وی با اشاره به بحث بودجه ۹۸ که این روزها در صدر اخبار اقتصادی و سیاسی کشور است، گفت: فارغ از هر گونه بحثی که در مورد جزئیات آن مطرح است مهمترین بحثی که  در مورد بخش درآمدی  مطرح است مالیات است اما علی‌رغم وعده چندین ساله  هرگز نظام مالیاتی هدفمند و صحیحی اجرا نشده است.

? طالبی طادی با اظهار تأسف از اینکه فهم برخی مدیران از مالیات بدبخت کردن تولیدکنندگان است، گفت: اینکه مالیات بر دارایی علی رغم اینکه در همه کشورهای دنیا گرفته می‌شود و بسیاری از کارشناسان با دیدگاه متفاوت و گاه متضاد در این مورد اتفاق نظر دارند عملیاتی نمی شود یا به جهت درگیر بودن منافع شخصی برخی از دولتمردان است یا به جهت عدم کاهش محبوبیت و مقبولیت در اقشار خاص از جامعه است که این کار هرگز عملیاتی نمی شود.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *