یک کارشناس اقتصادی گفت: مالیات در کشور نقش کلیدی دارد و اینکه برخی افراد بیان می‌کنند اصناف باید از پرداخت مالیات معاف شوند، اشتباه و غیر ممکن است.

? منصور کمال نیا اظهار کرد: پرداخت منطقی مالیات امری طبیعی بشمار می‌رود و باید در مسیر قانون طی شود اینکه برخی افراد در بدنه اصناف بیان می‌کنند که اصناف به عنوان بزرگترین تشکل مردمی کشور باید از پرداخت آن معاف باشند و شعار‌هایی در این راستا برای رسیدن به اهداف سر می‌دهند با قانون سازگاری ندارد و برخلاف قوانین کشور سخن به زبان می‌آورند.

? وی افزود: امروز بدنه اصناف باید تابع قوانین کشور باشند و اگر ایرادی وجود دارد همانند سال‌های گذشته از طریق مراجع ذیربط آن را مطرح و به نتیجه برسانند.

? کمال نیا ادامه داد: اصناف همواره در مواردی به قانون مالیات انتقاد داشته است که این امر طبیعی است، در کشور‌های در حال توسعه عموما ملت‌ها به پرداخت مالیات انتقاد دارند، اما باید توجه داشته باشیم که در فرایند نه چندان طولانی فرهنگ پرداخت مالیات در ایران نیز همانند دیگر کشور‌ها اصلاح خواهد شد.

? این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اصناف با توجه به نحوه مدیریت تابع قانون بوده است و طی ۴ سال گذشته با جلسات متعدد توانسته است کارشناسان سازمان مالیاتی را قانع و از فشار دریافت مالیات بکاهد، اما نباید فراموش کنیم که فعالان اقتصادی نیز همانند دیگر هموطنان باید مالیات خود را پرداخت کنند و تفاوتی میان هیچ یک از ایرانیان وجود نخواهد داشت.

? کمال نیا خاطرنشان کرد: نرخ مالیات باید منطقی باشد و این نرخ با برگزاری جلسات متعدد همانند چهار سال گذشته بدست خواهد آمد.

? وی گفت: اتاق اصناف ایران توانست در جلسات متعدد مقامات سازمان امور مالیاتی را قانع کند که نرخ مورد نظر اصناف به تصویب برسد، اما در دوره جدید سازمان امور مالیاتی باید بیش از هر زمان از سیاست هایش دفاع و آن را به اجرا در آورد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *