نماینده تهران در شورای عالی استانها گفت: با تصویب لایحه مالیات برارزش افزوده، شهرداری ها و دهیاری ها برای امور شهرها و روستاهای کشور صد در صد وابسته به درآمدهای مالیاتی و نفتی دولت خواهند شد.

? محمد قانبیلی در نشست مشترک شورای عالی استانها با فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه مدیریت یکپارچه شهری اظهارداشت: مبلغی که از شهرداری ها و دهیاری ها در لایحه مالیات برارزش افزوده کم می شود چه جایگزینی برای آن در نظرگرفته اید؟

? وی گفت: امروزه در کشورمان بیش از ۱۲۶۰ شهرداری، ۳۵۰۰ دهیاری با بودجه بالغ بر ۹۵ هزار میلیارد تومان با بیش از ۳۵۰ هزار کارمند و کارگر در حال فعالیت هستند. بدون آنکه بارمالی و اجرایی برای دولت داشته باشند. متاسفانه در لایحه مالیات برارزش افزوده جدید اتفاقات خطرناکی رخ خواهد داد.

? نماینده تهران در شورای عالی استانها تاکید کرد: درلایحه مالیات برارزش افزوده قانون ۱۶۸ آیین نامه داخلی مجلس کاملا نقض شده است. در این لایحه واژه عوارض حذف شده است و مالیات جای آن را گرفته است که این اقدام شهرداری و دهیاری را از نهاد عمومی غیر دولتی به نهاد دولتی تبدیل خواهند کرد.

? قانبیلی افزود: در صورتی که موارد مرتبط با شوراها و شهرداری ها درلایحه مالیات برارزش افزوده باقی بماند و به تصویب برسد شوراها منحل می شوند و مدیریت امور محلی به دستگاه های دولتی محول خواهد شد. مجلس شورای اسلامی نیز مرجع وضع مقررات محلی می شود .

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *