رئیس اتاق اصناف کرمان گفت: صدور مجوز گسترده فروشگاههای زنجیره ای بخصوص در شهرهای کوچک برای اصناف و اتحادیه ها مشکل ساز شده است.

◾ یوسف جعفری در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: قانون نظام صنفی در ارتباط با بحث فروشگاه های بزرگ چند منظوره و زنجیره ای قانون و آیین نامه واضح و شفافی دارد و در آیین نامه اجرایی اعلام شده است؛ کسانیکه می خواهند فروشگاه زنجیره ای احداث کنند از مرکز اصناف و بازرگانان جواز تأسیس بگیرند و این مجوزها باید به گونه ای باشد که به اصناف و واحدهای صنفی ضرر و زیانی وارد نشود.

◾ وی تصریح کرد: محلی که فروشگاه‌های زنجیره ای احداث می‌شوند باید گنجایش و ظرفیت احداث را داشته باشند و در شهرهای کوچک که رکود حاکم است این مساله باید مد نظر قرار گرفته شود.

◾ جعفری اظهار کرد: هیات رئیسه اتاق اصناف ایران باید زبان گویای اصناف کشور بوده و پیگیر مسائل و مطالبات واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی باشند.

◾ وی افزود: باید شرایط کار و فعالیت اصناف به بهترین شکل ممکن فراهم شود تا رونق اقتصادی در تولید، اشتغال و بازار ایجاد شود ضمن اینکه احقاق حقوق اصناف باید به عنوان یک اصل مهم در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *