سرپرست حوزه معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت استان البرز گفت: تولید کنندگان شهرک صنعتی اشتهارد نسبت به لغو قانون معافیت مالیاتی برای صنایع ۱۲۰ کیلومتری تهران گلایه دارند.

? رامین ربیعی روز یکشنبه درنشست مشترک هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی مدیران شهرک های صنعتی استان البرز گفت: لغو این مصوبه درحالی است که بسیاری از واحدهای صنعتی در اشتهارد به خاطر استفاده از معافیت مالیاتی در این شهرک سرمایه گذاری کرده اند.

? وی افزود: اکنون ١٦١ طرح تولیدی و صنعتی با بیش از ٦٠ درصد پیشرفت فیزیکی در شهرک صنعتی اشتهارد در دست ساخت است و تعداد زیادی از کارآفرینان این پروژه ها به دلیل لغو معافیت مالیاتی تمایل چندانی به تکمیل این پروژه ها و در یافت پروانه بهره برداری ندارند.

? وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت وقت، شهرک صنعتی اشتهارد در سال ۱۳۴۶ احداث شده و واحدهای آلاینده به شرط خارج شدن از تهران با شعاع ۱۲۰ کیلومتری در معیار زمینی با رعایت ضوابط اداری از پرداخت مالیات معاف می شدند.

? وی ادامه داد: در سال ۹۵ بنا به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، توسط هیات دولت دراین مصوبه قید فاصله هوایی جایگزین فاصله زمینی شد و واحدهای صنعتی اشتهارد از معافیت مالیاتی محروم شدند که این مشکل به تولید کنندگان آسیب وارد کرده است.

? وی تاکید کرد: رفع این مشکل مدت هاست که توسط مدیران ذیربط بخش های دولتی و خصوصی در حال پیگیری است.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *