نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصاد ایران که برنامه های تاب آور اقتصادی مد نظر است، باید مالیات بر شرکتها تعدیل شود، گفت: پایه های جدید مالیاتی باید تعریف شود.

حسین سلاح ورزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در راستای سیاست های اقتصاد کشور، باید با در نظر گرفتن مجموعه شرایط حاکم بر اقتصاد کلان، تصمیم گیری کرد، گفت: در شرایط کنونی که پوشش نظام مالیاتی افزایش پیدا کرده است، وقت آن رسیده که دولت به دنبال اعمال نظام مالیات استانی بهینه باشد، به همین دلیل برای تقویت انگیزه مؤدیان مالیاتی در جهت پرداخت مالیات و در راستای ایجاد شفافیت نسبت به چگونگی هزینه کرد درآمدهای مالیاتی، حتما می بایست درآمدهای حاصل از منابع جدید مالیاتی به مخارج تعریف شده و مشخصف اختصاص پیدا کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: منابع درآمدی جدید مالیاتی باید به نحوی هزینه شود که امکان نظارت عمومی و پایش چگونگی هزینه کرد این درآمدهای جدید فراهم شود، به همین دلیل شایسته است سازمان امور مالیاتی همانند سال 95، در راستای توسعه اعتماد بر مبنای نظام پذیرش اظهارنامه های ارایه شده توسط شرکتهای تولیدی عمل نماید.

وی تصریح کرد: به منظور کاهش اختلال در فعالیت بنگاه های تولیدی کشور، ضروری است مالیات بر مصرف و مالیات بر مجموع درآمد بخش های جامعه به عنوان پایه اصلی نظام مالیاتی شناخته شده و مالیات بر شرکت ها تعدیل شود.

سلاح ورزی معتقد است که در شرایط فعلی کشور و به منظور تقویت توان تولید و حفظ اشتغال موجود، باید برنامه های حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط مد نظر قرار گرفته و طرح استفاده از صندوق های مکانیزه فروش و مالیات بر مصرف مدنظر قرار گیرد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *