در جریان انتشار گزارش عملکرد شش ماهه شرکت‌هایی، چون ایران‌خودرو و سایپا که به دوقلوهای خودروساز معروفند، این بنگاه‌ها زیان کردند، از این رو باید در ساختار مالی – اداری این بنگاه‌ها تجدیدنظر جدی صورت گیرد، به‌طوری که وزیر آتی صنعت و مجموعه‌هایی که سهامدار کنترلی و مدیریتی مجموعه‌های فوق هستند در رابطه با استراتژی صنعت خودرو و بنگاه‌های فعال در این حوزه، برنامه اصلاحی به افکار عمومی ارائه دهند.

? گزارش عملکرد شش ماهه ابتدایی سال ۹۷ ایران‌خودرو که سکان مدیریتش در اختیار هاشم یکه‌زارع به عنوان نماینده شرکت سرمایه‌گذاری سلیم است، نشان می‌دهد در سال جاری به دلیل کاهش ۱۵ درصدی فروش و افزایش ۲۹ درصدی هزینه‌های مالی برای هر سهم هزار و ۶۷۸ ریال زیان محقق کرد.

? سایپا که اخیراً با برکناری محمد قاسم جهرودی، محمد رضا سروش سکان مدیریت این مجموعه را به دست گرفت نیز در مدت زمان مورد بررسی به دلیل رشد ۱۹ درصدی بهای تمام‌شده فروش و افزایش ۴۷ درصدی هزینه‌های مالی و ۷/۳۵۳ میلیارد تومانی سایر هزینه‌های غیرعملیاتی ۴۳۷ ریال زیان برای هم سهم محقق کرد که نسبت مدت مشابه سال قبل ۳۲۰ درصد افزایش زیان گزارش شده‌است.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *