اتحادیه ناشران و کتابفروشان بریتانیا در گزارشی کوتاه اعلام کرد در صورت اجرای قانون اتحادیه اروپا مبنی بر حذف مالیات ارزش افزوده بر کتاب‌های الکترونیک در این کشور چشم انداز مثبتی در ارتقای سطح کیفی و کمی کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها خواهیم داشت.

? به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، در پی تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر حذف مالیات بر ارزش افزوده کتاب‌های الکترونیک میزان فروش این کتاب‌ها در کشورهای اروپایی و بریتانیا افزایش داشته است.

? اتحادیه ناشران و کتابفروشان بریتانیا در گزارشی اعلام کرده است حذف مالیات‌ها موجب افزایش درآمد ناشران خواهد شد که تا سال کاری 2019 – 2020 مبلغی در حدود 250 میلیون پوند سود را شامل می‌شود.

? شورای اقتصادی اتحادیه اروپا با تصویب قانونی به همه کشورهای عضو خود اجازه داد مالیات ارزش افزوده بر فروش کتاب‌های صوتی و الکترونیک را حذف کنند. طی این قانون کشورهای عضو می‌توانند مالیات بر ارزش افزوده کتاب‌های چاپی را نیز کاهش داده یا حذف کنند.

? اتحادیه کتابفروشان انگلیس در واکنش به تصویب این قانون از دولت این کشور خواست در تبعیت از کشورهای اروپایی ارزش افزوده کتاب‌های الکترونیک و صوتی را حذف کند. طبق قانون جدید اتحادیه اروپا کشورهای اروپایی عضو این اتحادیه می‌توانند سیستم مالیاتی جدیدی وضع کنند. در حال حاضر دولت انگلیس برای کتاب‌های الکترونیک 20درصد مالیات ارزش افزوده وضع کرده است درحالیکه این رقم برای کتاب‌های چاپی صفر است.

? اتحادیه ناشران بریتانیا می‌گوید وضع سیستم مالیاتی جدید در اتحادیه اروپا و احتمالاً در بریتانیا به وضع مالی بهتر ناشران کمک خواهد کرد و در این بین کتابخانه‌های عمومی نیز سالانه 50 تا 55 میلیون پوند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهند کرد.

بازدیدها: 26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *