دوستی تعریف می کرد؛ برگ تشخیص مالیاتی سال ۹۵ سه برابر مالیات قطعی سال ۹۴ برای وی صادر گردید.

? در مراجعه به حوزه مالیاتی مربوطه پرسش و اعتراض ایشان مبنی بر علت افزایش سه برابری مالیات،توسط ممیز و رییس حوزه بی پاسخ مانده و ایشان ناچار به اعتراض و مراجعه به هیات اول حل اختلاف مالیاتی گردیده و باز هم به اظهارات و مدارک وی بی توجهی شده و تنها ۲۰ درصد از تشخیص اولیه کاسته شد.

? برابر مصوبه مورخ ۲۳ اسفند ۹۵ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول ریاست جمهوری،مامورین مالیاتی ذیربط با ملحوظ نظر قرار دادن اظهار نامه ها و صورت های مالی تسلیمی واحدهای کوچک و متوسط، با اولویت قطعی نمودن مالیات بر اساس اظهار نامه تسلیمی، ضمن خودداری از صدور برگ تشخیص مالیاتی، برگ مالیات قطعی عملکرد آنان را صادر و ابلاغ نمایند. متأسفانه حتی اشاره ایشان به مصوبه فوق توسط هیات حل اختلاف،کارساز نشده و رای صادره با بی توجهی به آن صادر شده است.

? موضوع ذکر شده یکی از صدها نمونه بی توجهی حوزه های مالیاتی و هیات های حل اختلاف به موضوع شرایط سخت واحدهای تولیدی و بعضا خدماتی می باشد که درشرایط تحریم های غیرعادلانه دولت آمریکا علیه کشورمان، بار اقتصاد بحران زده ایران را به دوش کشیده و به رغم تحمل بسیاری از سختیها تاکنون زیر بار تعدیل نیرو نرفته اند.

? حال که وضعیت اقتصاد و اشتغال در کشورمان بر همگان معلوم است، واحدهای مالیاتی به جای اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت نموده و از فعالیت های اشتغال زا حمایت نمایند، عملا به سمتی طی مسیر میکنند که واحد کوچک و متوسط قید فعالیت را زده و سرمایه های خود را به سمت حوزه های دلالی و به خصوص ارز که بسیار بی دردسر و سود ده تر می باشند سوق دهند.

? حال این پرسش مطرح میشود که آیا وظیفه سازمان مالیاتی فقط نقره داغ کردن مودیان میباشد و واقعا بر چه اساسی بی توجه به عملکرد قطعی سال ماقبل، برگ تشخیص صادر می کنند؟
آیا سازمان مالیاتی برای همراهی با مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که از منویات رهبر معظم کشورمان نیز می باشد توانی نداشته و یا اساسا قصدی برای همراهی ندارد؟

? به نظر می رسد که سازمان مالیاتی به صورت جزیره ای جدا از سیاست های رسمی نظام عمل کرده و کاری به بحران های پیش رو نداشته و بیشتر به عنوان یک سازمان ناراضی تراش عمل می کند.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *