سلاح ورزی نائب رئیس اتاق بازرگانی گفت : کارت بازرگانی از سوی اتاق بازرگانی و اتاق تعاون صادر می شود و اینطور نیست که کارت بازرگانی اجاره ای و یکبار مصرف به تعداد زیاد صادر شده باشد.

? وی ادامه داد: در گذشته عده ای کارت می گرفتند و از خلاء قانونی سوء استفاده و کارت را با وکالت به دیگری واگذار می کردند.

? سلاح ورزی تصریح کرد:در سال های قبل شرط تحصیلات برای اخذ کارت بازرگانی وجود نداشته که این شرایط را اتاق بازرگانی تعیین نکرده است.

? وی افزود: ممکن است تخلفاتی در این زمینه صورت گرفته باشد اما اینکه تعداد زیادی بوده درست نیست.

? نائب رئیس اتاق بازرگانی اظهار داشت: از ۳ سال پیش شرایط جدیدی برای کارت بازرگانی تعیین شده که سوء استفاده ها به حداقل رسیده است.

? وی ادامه داد: اخذ مالیات از کارت بازرگانی ، تحصیلات حداقل لیسانس و محدودیت سقف واردات برای اولین کارت بازرگانی از جمله شروط جدید در این بخش است.

? سلاح ورزی تصریح کرد: اگر در این حوزه تخلفاتی صورت گرفته باید دستگاه هایی همچون گمرک با آن برخورد می کرده است.

? نایب رئیس اتاق بازرگانی گفت: همانطور که لیست استفاده کنندگان از ارز منتشر شد از سازمان امور مالیاتی نیز درخواست می شود لیست دریافت کنندگان و استفاده کنندگان کارت بازرگانی را منتشر کند تا به صورت واضح به این موضوع رسیدگی شود.

? سلاح ورزی تصریح کرد: نظام مالیاتی ما ایراد دارد و در شرایط رکود، تورم و رونق نتوانسته ایم سیاست متناسب با وضعیت اقتصادی را تنظیم کنیم.

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *