جمال رازقی در جلسه بررسی درآمدهای مالیاتی استان فارس از نگاه بخش خصوصی که با حضور فعالان بخش خصوصی و مدیر کل و معاونین اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد، بیان کرد: در دهه های گذشته به واسطه سیاست های مختلف، بخش تولید در کشور سرکوب شده است که یکی از عوامل این مهم، سیستم ناعادلانه مالیاتی است که در صورت اصلاح این سیستم شاهد بی ثباتی و مشکلات متعدد در بخش اقتصاد کشور نبودیم.

? رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: این درحالی است که سالها در کشور برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش شده و پول های زیادی نیز توزیع شده در صورتی که اگر به بخش تولید توجه شده بود به دنبال آن اشتغال پایدار نیز ایجاد می شد.

? رازقی با بیان اینکه یکی از دلایل عدم ایجاد تولید پایدار در کشور، دستگاه مالیاتی است اظهارداشت: اگر سیستم مالیاتی کشور ما از شفافیت و سیستم گسترده و عادلانه مالیاتی برخوردار بود شاهد بی ثباتی و تلاطم در بازار ارز کشور نبودیم و اقتصاد ما در دست افراد سودجو قرار نمی گرفت.

? رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: دستگاه مالیاتی سالانه برای وصول مالیات های ابلاغ شده خود به سراغ فعالان اقتصادی و واحدهای شناخته شده تولید می روند که بر اساس مستندات بیش از ۶۵ درصد مالیات کشور از بخش تولید تامین می شود.

? وی ادامه داد: بخش خصوصی به دنبال اجرایی شدن نظام عادلانه مالیاتی در کشور است که دولت در این زمینه باید اقدام موثری انجام دهد و این درحالی است که در حال حاضر مالیاتی که از کارگران و کارمندان دولت کسر می شود به مراتب بیشتر از برخی از دستگاه های اجرایی است.

? رازقی عنوان داشت: عمده فشار دستگاه مالیاتی کشور بر بخش تولید و صادرات کشور تحمیل می شود در حالی که فرار مالیاتی در کشور فراوان است و افرادی که فرار مالیاتی دارند در کشور رها هستند.

? وی با بیان اینکه افرادی که فرار مالیاتی دارند حق مردم و بین المال را پایمال می کند و رسیدگی به این موضوع انتظار بخش خصوصی است تصریح کرد: ما در اتاق بازرگانی فارس آماده هرگونه همکاری و تعامل با اداره کل مالیاتی استان برای کم کردن فشار مالیاتی بر روی تولید و صادرات و گسترده شدن چتر این اداره کل در استان هستیم.

? رازقی افزود: دستگاه مالیاتی استان باید نقش خود در رشد اقتصادی، تولید پایدار و اشتغال پایدار در استان را ایفا کند و ما نیز به عنوان پارلمان بخش خصوصی در استان در کنار آنها خواهیم بود.

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *