احمد سرحدی کارشناس مسکن با بیان اینکه شناسایی و تشخیص خانه‌های خالی در بازار مسکن چندان دشوار نیست، گفت: اجرایی نشدن این طرح به دلیل آن است که وزارت راه و شهرسازی با آن مخالف است و علاقه‌ای به اجرایی شدن آن ندارد.

? وی ادامه داد: هم‌اکنون از طریق کد رهگیری و همچنین صدورپروانه‌های ساختمانی از سوی شهرداری‌ها می‌توانیم تعداد دقیق خانه‌های خالی در هر منطقه‌ای را اعلام کنیم.

? این کارشناس مسکن تاکید کرد: دریافت مالیات از خانه‌های خالیبرای بهبود وضعیت بازار مسکن کمک‌کننده است.

? وی با اشاره به اینکه لابی بساز بفروش‌ها در بازار مسکن آنچنان قوی است که اجرایی شدن این طرح را چندین سال به تعویق انداخته است، گفت: دولت می‌تواند با راه‌اندازی سامانه شناسایی خانه‌های خالی این طرح را در مدت زمان کوتاهی اجرا کند اما در این بین برخی دچار زیان می‌شوند.

? سرحدی اظهار کرد: هم‌اکنون بازار مسکن به شدت وارد رکود شده و مالکان و متقاضیان مسکن دچار بلاتکلیفی شده اند و همین موضوع وضعیت بازار مسکن را بحرانی‌تر کرده است.

? وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی سوداگران نیز تمایلی به خرید بازار مسکن ندارند، افزود: میزان تولید و ساخت و ساز در چند ماه گذشته به شدت کاهش یافته و اوضاع آشفته‌ای در بازار ساخت و ساز مسکن حاکم شده است.

? سرحدی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با اجرایی شدن طرح مالیات از خانه‌های خالی بتوانیم بازار را به سمت رونق و درست هدایت کنیم.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *