عبدالرضا مصری با اشاره به اینکه قرار است از سال آینده از دستگاه‌های کارتخوان بانکی مالیات دریافت شود، اظهار داشت: کارتخوان روش صحت عملیات مالی شخصی است که داد و ستد انجام می‌دهد، به خود کارتخوان فی نفس هیچ مالیاتی تعلق نمی گیرد، همه مردم در حال حاضر کارت دارند و برابر کارت خرید و فروش برای امور زندگی روزانه انجام می دهد.

? عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: کسانی که دستگاه کارتخوان می گیرند، معامله و کار اقتصادی در کشور انجام می دهند، این افراد داد و ستد بالایی دارند که درخواست کارتخوان می دهند، کسی برای خانه کارتخوان نمی گیرد.

? نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه کارتخوان برای کسی است که معامله دارد، بیان داشت: بنابراین این دستگاه به عنوان ابرازی برای شناسایی مالیات ها مورد توجه نظام مالیاتی کشور گرفته و به عنوان وسیله از آن استفاده می شود که مشخص کند فرد همه منافعی که داشته را اظهارکرده است یا خیر.

? وی عنوان کرد: مشاهده شده فردی از طریق تراکنش دستگاه کارتخوان بانکی ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اما در دفاتر و اظهارات به درآمد ۱۰ میلیارد تومان اشاره کرده دستگاه کارتخوان روشی است که صحت و سقم گزارش مالی افراد مشخص شود و خود به خود مالیات ندارد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *