به گزارش اطلاعات روز در بسیاری از کشورهای دنیا اقتصاد بر پایه ی مالیات استوار است. این در حالیست که در کشور ما هرساله باید شاهد فرار مالیاتی آن هم به مبالغ کلان باشیم و هیچوقت درک درستی از ماجرای مالیات در کشورمان وجود ندارد.

? در جدیدترین صورتهای مالی شرکت سایپا بدهی بزرگی از سال ۸۹ تا دی ماه ۹۶ به چشم می خورد که مبلغ آن بالغ بر ۳۳.۱۷۹ میلیون ریال است.

? مضافا طبق رسیدگی انجام شده از سوی سازمان مالیاتی بابت سنوات ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ مبلغ ۶۵.۷۲۷ ارزش افزوده مورد مطالبه قرار گرفته که باید دید با این حجم از بدهی عکس العمل سایپایی ها چیست؟

? هرچند که این بدهی مربوط به باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا است اما نمی توان این دو مجموعه را در نهایت از هم جدا کرد. عدم نظارت و مدیریت صحیح مالی و منابع انسانی این حجم از تخلف مالیاتی و یا شاید فرار مالیاتی را رقم زده و باید خیلی زود درباره ی آن شفاف سازی کرد.

? گروه خودروسازی سایپا که سالهاست مالکیت باشگاه سایپا را بر عهده دارد با داشتن کادر پرسنلی متخصص مطمئناً این اتفاق را رصد کرده اند اما تعجب اینجاست که چه واکنش مناسبی برای آن انجام داده اند.

? پرداخت مالیات در شرایطی که بسیاری از روابط بین المللی بر کیفیت و کمیت اقتصادی ما سایه انداخته اند از ملزوماتی است که می تواند راهگشا باشد اما به شرطی که فهم درستی از آن در بین همه فعالین اقتصادی وجود داشته باشد. امیدواریم سایپایی ها نیز با عوض کردن فرمول خود گامی مؤثر در این زمینه بردارند.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *