?اخذ مالیات بر ارزش افزوده در گمرک با ضمانت نامه بانکی الکترونیکی

⭕️اخذ مبالغ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض از واحد های تولیدی و واردکنندگان کالاهای اساسی و دارو با ضمانت نامه بانکی الکترونیک در گمرک فراهم شد .

⭕️به گزارش روابط عمومی گمرک ایران دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران بر اساس دستور رئیس کل گمرک طی بخشنامه ای به همه گمرکات اجرایی با ابلاغ این دستورالعمل از اجرایی شدن امکان اخذ مالیات با ضمانت نامه بانکی در سامانه جامع گمرکی خبر داد.

⭕️در این دستورالعمل آمده است، بنا به توجه و دستور رییس کل گمرک مبنی بر اخذ مبالغ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض از واحدهای تولیدی و واردکنندگان کالاهای اساسی دارو به آگاهی می رساند امکان انتخاب ردیف درآمدی مذکور به منظور صدور ضمانت نامه بانکی الکترونیک در سامانه اکانتر فراهم شده است و لازم است گمرکات اجرایی هر چه سریعتر اقدامات لازم را به عمل آوردند.

⭕️بنابراین گزارش ؛ پیش از این و در هفته گذشته رئیس کل گمرک ایران اعلام کرده بود، گمرک این امکان را فراهم کرده است که علاوه بر حقوق ورودی ، مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی هم مشمول ضمانت نامه و ترخیص نسیه شوند، بر اساس این گزارش هم اکنون اخذ مبالغ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض از واحد های تولیدی و واردکنندگان کالاهای اساسی و دارو با ضمانت نامه بانکی الکترونیک از طریق سامانه جامع گمرکی امکان پذیرشده است.

بازدیدها: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *