حسین سلاح ورزی ( عضو هیئت مقررات‌زدایی ) در خصوص نحوه پرداخت مالیات نقل و انتقال املاک گفت: یکی از مشکلات مودیان در هنگام نقل و انتقال املاک مراجعات و رفت و برگشت‌های متعدد بین دفاتر ثبت اسناد و املاک و سازمان امور مالیاتی برای محاسبه مالیات نقل وانتقال ملک بود که باعث صرف هزینه و انرژی بسیاری برای جامعه می‌شد.

? نایب رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: برای جلوگیری از این اتلاف انرژی هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تصمیم گرفت ترتیبی اتخاذ شود که انجام این فرآیند کوتاه و بدون نیاز به مراجعه حضوری باشد به گونه‌ای که از طریق سامانه الکترونیکی مرتبط بین سازمان امور مالیاتی ،سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان فن آوری اطلاعات صورت بگیرد.

? وی افزود: مودیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد به صورت آنلاین میزان مالیات نقل و انتقال ملک را از سازمان امور مالیاتی دریافت و همانجا آن را پرداخت کرده و گواهی نقل و انتقال ملک را دریافت کنند.

? سلاح ورزی تصریح کرد: این مصوبه هیئت مقررات زدایی قدم بسیار مثبتی در جهت کاهش زمان رفت و آمد و بوروکراسی اداری و کوتاه شدن فرایند صدور گواهی نقل و انتقال املاک است.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *