ناظر گمرکات استان هرمزگان از افزایش ۴۱ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در پنج ماهه ابتدایی سالجاری خبر داد و گفت : کالاهای صادراتی در کمتر از یک روز ترخیص می شود .

⭕️علیرضا دشتانی با بیان این مطلب گفت : در پنج ماهه سالجاری بیش از ۱۸ میلیون تن انواع کالا از گمرکات استان هرمزگان صادر شده است .

⭕️وی افزود : در پنج ماهه سالجاری مجموع ارزش کالاهای صادراتی از گمرکات استان هرمزگان به بیش از ۵ میلیارد و ۳۰۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۴۱ درصد افزایش نشان می دهد .

⭕️دشتانی در ادامه گفت : با اقداماتی که صورت گرفته ترخیص کالاهای صادراتی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی معتبر بدون معطلی از گمرکات هرمزگان به سمت کشورهای هدف ترخیص می شود .

⭕️ناظر گمرکات استان هرمزگان عمده دلایل کاهش زمان صادرات را برنامه های جدید در گمرک اعلام کرد و گفت : در حال حاضر کنترل اطلاعات و مجوزهای صادراتی به کمک سامانه جامع گمرکی صورت می گیرد و با حذف برخی فرآیندهای زائد از صادرات پس از اظهار کالا در سامانه جامع گمرکی کنترل ها به صورت الکترونیکی انجام و کالا جهت خروج از کشور در کمترین زمان ممکن به سمت گمرکات مرزی هدایت می شود .

⭕️دشتانی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از صادرات غیر نفتی در شرایط ویژه اقتصادی تصریح کرد : گمرک ایران برنامه های متعددی در جهت حمایت از صادرات غیر نفتی تنظیم و اجرایی کرده که خوشبختانه با پیاده سازی این سیاست ها شاهد تسهیل صادرات و افزایش چشمگیر در سالجاری بوده ایم .

⭕️ناظر گمرکات استان هرمزگان در رابطه آخرین وضعیت واردات کالا از بندر عباس هم گفت : بررسی تحلیلی آمار واردات پس از اجرای سیاست های جدید نشان می دهد که سهم واردات مواد اولیه از واردات پس از اجرای این سیاست ها افزایش قابل توجهی در مقایسه با سایر کالاها داشته است .

⭕️دشتانی گفت : در پنج ماهه سالجاری ارزش واردات کالا از گمرکات هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته اما به لحاظ وزن با ۹ درصد کاهش واردات همراه بوده است .

⭕️وی در ادامه با اشاره به افزایش قابل توجه درآمدهای گمرکی تاکید کرد : همزمان با افزایش کنترل های گمرکی در سالجاری ارزش درآمدهای ماخوذه در گمرکات استان هرمزگان طی پنج ماهه سالجاری به ۵ هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد افزایش داشته است .

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *