جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران و دیوان محاسبات کشور به منظور ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت‌های نظارتی متناظر و برپایه‌ی تأمین منافع عمومی، تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های مشترک را به امضا رساندند.
?به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران براساس این تفاهم‌نامه که به امضای آقایان عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و سیدمحمد علوی دبیرکل جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران رسیده مجموعه‌ای از موضوعات و موارد همکاری به تأیید طرفین رسیده است.
?استفاده از ظرفیت کاری مؤسسات حسابرسی عضو جامعه در پیشبرد اهداف نظارتی دیوان محاسبات، پی‌گیری اجرای آیین‌‍‌نامه‌ی راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی توسط هیأت وزیران، تبادل آمار و اطلاعات در حوزه‌های مشترک، بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی طرفین، تبادل یافته‌ها، تشکیل کمیته‌های مشترک، برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای مشترک، و بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشی و حقوقی طرفیت از زمره‌ی موارد تفاهم‌نامه است.
?براساس این تفاهم‌نامه که به‌مدت دوسال منعقد شده است معاونان فنی و حسابرسی و رئیس مرکز آموزش و برنامه‌ریزی دیوان محاسبات و دبیرکل جامعه‌ی حسابداران رسمی، به‌عنوان اعضای کارگوه مشترک همکاری‌های دوجانبه تعیین شده‌اند.

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *