رشیدیان استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی گفت: باید بر اساس قانون بودجه سال ۹۷ هر فردی که در خراسان رضوی فعالیت اقتصادی می‌کند عوارض، مالیات مربوطه خود را به خراسان رضوی منتقل کرده و در همین منطقه پرداخت نماید.

? وی با اشاره به طرح موضوع بخشودگی بخشی از بدهی مالیاتی شرکت ایران خودرو خراسان افزود: وقتی ایران خودرو خراسان هم حساب‌های مالیاتی خود را به خراسان رضوی منتقل کرد، آن زمان برای بحث بخشودگی مالیاتی صحبت خواهیم کرد.

? استاندار خراسان رضوی گفت: این شرکت پارسال ۴۷ درصد افزایش تولید داشته، اما از این رشد چیزی عاید خراسان رضوی نشد و این حساب‌ها را به جای دیگری می‌برند، که این امر امروز خلاف است.

? علی رضا رشیدیان افزود: چرا باید این خطه خاک و زحمت این واحدهای تولیدی را داشته باشد و نیروی انسانی و منابع طبیعی و مواد آن‌ها را تامین کند و درآمد حاصل از آن در جای دیگری صرف شود، این ظلم به خراسان رضوی و مردم این خطه است.

? وی گفت: مسئول اجرایی شدن این قانون مدیر کل امور مالیاتی استان است و اگر به مهرماه برسیم و هنوز واحدی باشد، که حساب‌های مالیاتی اش به تهران و اصفهان برده می‌شود، باید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و مدیر کل امور مالیاتی پاسخگو باشند.

? استاندار خراسان رضوی افزود: اگر زمانی بدسلیقگی بوده واین موضوع اجرا نشده الان باید قانون اجرا و تمامی این حساب‌ها به خراسان رضوی انتقال یابد و هر کسی تخلف کند قابلیت شکایت از این واحدها وجود دارد.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *