موسوی لارگانی با اشاره به برخی اصلاحات لایحه مالیات بر ارزش افزوده بیان داشت: آنچه بتواند تحولی در تولید و اشتغال ایجاد کند، در لایحه مشاهده نمی‌شود. یکی از مهمترین مشکلات کنونی مربوط به بدهی مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان است.

? وی تأکید کرد: تنها راه نجات دریافت مالیات دریافت آن از حلقه آخر یعنی مصرف کننده است. اکنون در حلقه‌های متعدد چند بار ۹ درصد دریافت می‌شود، اما در حلقه پایانی یک بار مالیات دریافت خواهد شد.

? عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که یکی از اهداف قانون مالیات بر ارزش افزوده شفافیت در حلقه‌های تولید، توزیع و مصرف و در مجموع فعالیت‌های نظام اقتصادی بوده است، یادآور شد: این موضوع را قبول دارم اما ۵۰ تا ۶۰ درصد کارگاه‌های تولیدی که تعطیل هستند یا تعدیل نیرو داشتند، به مشکل مالیات بر ارزش افزوده آنها باز می‌گردد.

? این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که مشکلات شکلی و اجرایی نباید منجر به زیر سوال رفتن اصل این نوع مالیات شود، تصریح کرد: اکنون کشورهای متعددی در حلقه آخر مالیات از مصرف کننده می‌گیرند و حتی با وجود قانون مالیات ارزش افزوده قاچاق نیز افزایش یافته است، چون تولیدکننده باید انواع مالیات و دیگر هزینه‌ها را پوشش دهد، بنابراین شاهد قاچاق کالا هستیم.

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *