دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه شرایط مالیاتی برای اشخاص حقیقی غیر تولیدی سخت تر است گفت که تنها داشتن ۱۰ میلیون تومان بدهی به سازمان امور مالیاتی کافی است تا فرد ممنوع‌الخروج شود.

بهزاد در پاسخ به این سوال که اشخاص حقیقی و حقوقی چگونه می‌توانند از میزان بدهی مالیاتی خود مطلع شوند؟ گفت: ابلاغ برگه‌های مالیاتی مانند برگ تشخیص، قطعی و یا دعوت به هیات در طول فرآیند رسیدگی تا وصول مالیات هر یک خود به نوعی به منزله اعلام بدهی به مودیان مالیاتی تلقی می شود که این ابلاغ بر اساس مواد ۲۰۳ الی ۲۰۹ قانون مالیات مستقیم به دو صورت قانونی و یا ابلاغ به شخص (ابلاغ واقعی) انجام می‌شود.

دادستان انتظامی مالیاتی اضافه کرد: بنابر این فعالین اقتصادی با ثبت نام در نظام مالیاتی کشور و با الزام به رعایت تکالیف قانونی از میزان بدهی خود مطلع خواهند شد. همچنین با مراجعه به حوزه‌های مالیاتی نیز می‌توانند اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنند. همچنین با توجه به سامانه‌های پیامکی موجود، در صورت درج شماره همراه صحیح و معتبر، کلیه مراحل و اقدامات صورت گرفته به اطلاع مودیان مالیاتی خواهد رسید که شامل ممنوع‌الخروجی هم می شود.

بازدیدها: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *